Prana Flow, Vinyasa Flow, Hatha jóga

Partnerská jóga a jógová terapie

Jmenuji se Marika "Maya" Busbridge

 
 

 

S jógou jsem se setkala poprvé už v Anglii a to v roce 2004, kde jsem žila téměř 9 let. Od mala jsem měla problémy se zádama a plochýma nohama a vědoma si těchto potíží jsem snad i proto byla hodně fyzicky aktivní. Cvičení mi pomáhalo a cítila jsem se po něm mnohem lépe. Přes různé sporty (atletika, plavání, lyžování, aerobic, snowboardování, cyklistika), kterým jsem se věnovala od dětství, jsem se nakonec dostala k Pilates a po té k Tai Chi a Chi Kungu. Tai Chi a Chi Kung mě velmi bavili a cvičila jsem je pravidelně téměř 2 roky. Toto cvičení mi pomáhalo nejenom s mým vadným držením těla, ale i se zklidněním mysli a vůbec mi celkově prospívalo. Teprve pak jsem se dostala k józe. Uchvátila mě natolik, že se posléze stala mojí životní cestou a filozofií.

Začala jsem tradiční Hatha jógou a cvičila doma podle knížek a videí a zároveň chodila na lekce Fitness jógy, Power jógy a později jsem absolvovala kurz Shaktiyogy (Sivananda Yoga) u London Bridge v Londýně. Po návratu do Čech jsem v letech 2006 - 2011 navštěvovala kurz integrální jógy v duchovní škole Rezonance a dále lekce Power jógy a Vinyasa Flow jógy. V roce 2008 jsem se přihlásila na pětiměsíční Teacher Training and Certification Progam u Monicy Angelucci v Prague Yoga Studiu, který jsem dokončila v únoru 2009. Bezprostředně jsem navázala vlastní intenzivní praxí, samostudiem a dalšími kurzy a semináři s velmi inspirujícími učiteli a jogíny. Viz kurzy a semináře jógy níže.

Mými učiteli jsou i všichni lidé, kteří přicházejí na mé lekce, stejně tak lidé s nimiž se každodenně setkávám a sdílím svůj osud.

Mojí specializací je Prana Flow jóga, ale také se věnuji Vinyasa Flow józe, Hatha józe, jógové terapii a józe pro páry a dvojice (partnerská jóga).

Ráda na svých lekcích jógy kombinuji asány v dynamičtějším tempu s důrazem na plynulý dech, s hudbou, filozofií, pranajámou a meditací.

Momentálně vedu i privátní lekce jógy, prodávám oblečení a další produkty dovážené z Indie, produkty Green Ways a Doterra, nabízím Ajurvédskou jógovou a thajskou masáž i lekce angličtiny.

Jóga, Tai Chi, Chi Kung, Astrologie, Tantra a v neposlední řadě Ajurvéda mi otevřely cestu k poznání sama sebe a k celkové harmonizaci těla, mysli a duše.

Dále se zajímám o osobnostní seberozvoj a účastním se různých seminářů, kurzů a festivalů.


Kurzy a semináře jógy:

A.G. a Indra Mohanovi - The Mohans

Yogeswari

Lenka Nezvalová

Lucie Königová

Markéta Maršálková

James Boag

Georg Wöginger

Boris Georgiev

Godfrey Devereux

Jules Febre

David Vendetti a Tod Skoglund

Lady Ruth

Kathryn Budig

Simon Park

Shiva Rea

Paddy McGrath

Lenka Oravcová

Matej Jurenka

Adrian Cox

Avatar Mahadeva

Surinder Singh

 

Další studium:

Sdružení Rezonance

Astroškola - Ondřej Habr

Ayurveda - Josef Rubin

Thajské masáže - David Kopecký

Ajurvédská jógová masáž - Ananta Sylvain Girard